Wybieramy nowe drzwi wewnętrzne

Na co wpływają drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne mają istotny wypływ na wygląd całego wnętrza dlatego ważne jest, aby poświęcić odpowiednio dużo czasu na wybór tych odpowiednich.

Zacznijmy więc od podstaw.

Na kompletne drzwi składa się skrzydło, ościeżnica (potocznie zwana futryną), klamka. Warto zwrócić uwagę czy podana cena w katalogu dotyczy samego skrzydła, czy również ościeżnicy.

Powinniśmy mieć na uwadze co jest dla Nas istotne, jakie funkcje mają spełniać drzwi. Ważne są aspekty dotyczące wyciszenia, przeszklenia i wyboru zamka.

Drzwi mogą być pełne, wtedy najlepiej wyciszają i zapewniają prywatność. Tworzą gładką powierzchnie na korytarzu. Mogą być z przeszkleniami, dzięki którym doświetlimy ciemny korytarz, i nadamy lekkości wnętrzu.

drzwi wewnętrzne,do domu, do mieszkania, ciemne, czarne, klasyczne, nowoczesne, z koroną, z ościeżnicą,z klamką, eleganckie,bezprzylgowe, z przeszkleniem

Jakie są najczęstsze błędy przy wyborze drzwi ?

  1. Niedopasowanie style drzwi do wnętrza.

Przed zakupem drzwi, musimy dokonać wyboru stylu w jakim będzie urządzone dom/mieszkanie. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne muszą pasować do każdego pomieszczenia i nie możemy sugerować się jednym pomieszczeniem, tylko ogólnym stylem całego wnętrza.

  1. Niedopasowanie koloru drzwi i podłogi.

Nie chodzi o to, żeby był taki sam, a jedynie o to, żeby tonacja i materiały dobrze współgrały ze sobą.

  1. Zwracanie uwagi tylko na cenę.

Zakup drzwi wewnętrznych jest jednym z nieliczych zakupów wykończenia wnętrz, który jest na lata. Często jest tak, że z zakupem zwlekamy do ostatniej chwili, kiedy już wykańczanie domu/mieszkania wykańcza Nas i Nasze portfele i idziemy na duże kompromisy, żeby tylko już mieć to za sobą. Jednak jest to element, który jest stały i użytkujemy jego codziennie po kilka razy. Ważne jest, aby nie denerwowało Nas skrzypienie, opadanie drzwi, odklejanie elementów, czy, żeby finalnie Nam się po prostu te drzwi nie podobały. Dlatego watro zaplanować w budżecie zakup tych odpowiednich, solidnych i trwałych drzwi.

  1. Zakup drzwi bez profesjonalnego montażu.

Montaż drzwi to nie jest prosta sprawa. Nawet najlepiej dobrane drzwi wewnętrzne, ale źle zamontowane nie będą dobrze działały, ani dobrze wyglądały. Dlatego najlepiej jest wybierać salony w których nie tylko kupimy drzwi wewnętrzne, ale także zostaną one profesjonalnie zamontowane przez doświadczonych montażystów.

Podsumowując : Najważniejsze jest to, by zapewniały wygodę a ich codzienne użytkowanie było przyjemnością na lata.