Drzwi w stylu loft, czyli jakie ?

Drzwi loftowe weszły z impetem do aranżacji mieszkań.

drzwi-loft,stalowe,-zabudowa,-szklana,-drzwi-metalowe,-drzwi-szklane,-zabudowa-metalowa,-podział-pokoju,-wydzielenie-strefy,-zabudowa-industrialnaNa drzwi loft składa się konstrukcja stalowa z szybami, które w różny sposób mogą być podzielone szprosami (stalowe elementy dzielące szybę na kwadraty, prostokąty lub w inny sposób). Szyba może być przeźroczysta, mleczna lub pokryta wzorem. Ważne jest przy wyborze szyby, czy chcemy szybę hartowaną, czy klejoną na folii. Różnica polega na tym, że szyba hartowana w razie zbicia rozbija się na drobny mak, natomiast klejona na folii, zostaje na niej. Z wyborem szyby łączy się sposób zamykania drzwi. Jeżeli wybierzemy klamkę to będzie musiała być to szyba hartowana, natomiast jeżeli będzie to zamknięcie na uchwyt, czyli „klik” wtedy rodzaj szyby nie ma znaczenia.

drzwi-loft,stalowe,-zabudowa,-szklana,-drzwi-metalowe,-drzwi-szklane,-zabudowa-metalowa,-podział-pokoju,drzwi-nowoczesne,-drzwi-loftowe,-drzwi-industrialne,wewnętrzne-loftyDrzwi loftowe można wybrać w wersji rozwieranej, przesuwane, oraz na zawiasach PIVOT czyli wahadłowej (obracają się wokół swojej osi pionowej i mogą zostać otwarte zarówno po lewej i prawej stronie).

Niewątpliwą zaletą drzwi industrialnych jest to, że mogą zostać obudowane szklaną ścianką działową, która nada pomieszczeniu lekkości. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku podziału małego pomieszczenia na strefę – dzienną i sypialnianą, lub gdy chcemy, aby był dostęp do światła naturalnego w przestrzeni pozbawionej okna.

Jakie korzyści daje nam wybór drzwi loft ?

Drzwi te zostały docenione za efektywne duże szyby, przez które dociera światło. Jeżeli chcemy wydzielić pokój, ale jest problem z dostępem do naturalnego światła idealnym rozwiązaniem są zabudowy szklane. Dzięki nim wydzielimy jasne pomieszczenie, a dzięki lekkiej konstrukcji szklanej nie będzie ona przytłaczająca. Natomiast same drzwi loft nadają pomieszczeniu klimat industrialny, lekko surowy i tajemniczy.

Zapraszamy do Projekt Plus

Nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiednią szybę, sposób zamykania czy ilość szprosów, a także wielkość doświetleń.